مزایای استفاده از پلی اتیلن  hdpe

 

● مواد پلی اتیلن  hdpe در برابر مواد شیمیایی و محیط‌های اسیدی و قلیایی بسیار مقاوم هستند؛ از این جهت از آن‌ها برای ساخت انواع لوله پلی اتیلن انتقال دهنده مواد شیمیایی و آب و فاضلاب استفاده می‌شود. یکی دیگر از مزایای مهم مواد پلی اتیلن  hdpe، مقاومت بالا در برابر تنش‌های ناشی از محیط است. این مواد در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاومت بالایی دارند و تغییر ماهیت نخواهند داد.

● اگر از پلی اتیلن  hdpe برای ساخت انواع لوله کاروگیت انتقال دهنده آب و فاضلاب استفاده شود، هم به صورت دفنی و هم سطحی می توانند نصب شوند و در برابر حمله جوندگان موذی و یا رشد باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها می‌توانند سالم و پایدار بمانند.

● مهم ترین مسأله‌ای که جهان امروزی با ان در ارتباط است، مسأله بازیافت مواد و حفاظت از محیط‌زیست بشر است. استفاده از پلی اتیلن  hdpe برای صنعت بسته‌بندی موادغذایی و سایر مواد پلاستیکی، ضایعات کمتری تولید می‌کند و موجب می‌شود سطح مصرف انرژی به شدت کاهش یافته و آلودگی کمتری در محیط‌زیست تولید شود. پلی اتیلن hdpe، قابل بازیافت است و به راحتی در کارخانه‌ها می‌توان آن‌ها را به مواد قابل مصرف تبدیل کرد

● پلی اتیلن از بهترین پلیمرها برای تماس با مواد غذایی، دارویی و بهداشتی است. "پلی اتیلن" به علت ارزان بودن و خواص عمومی نسبتا خوبی که دارد، پرمصرف ترین پلیمر در دنیا محسوب می شود.

● پلی اتیلن چه قبل و چه پس از عملیات "مشبک کردن"، (Crosslink) کاملا خنثی بوده و با هیچ ماده ای ایجاد واکنش نکرده و کاملا بی ضرراست. تغییر شکل "پلی اتیلن" در دمای بالا، کم بودن مقاومت و ضربه پذیری آن در دمای پایین و مقاومت کم آن در برابر شرایط محیطی، از معایب و نقاط ضعف عمده پلی اتیلن است که با "مشبک کردن" یا ایجاد شبکه سه بعدی در این ماده می توان مقاومت آنرا بالا برده و این نقایص را تا حدود زیادی رفع کرد.

● جمع آوری و بازگردان این مواد به چرخه تولید، سوزاندن و استفاده از انرژی حرارتی آن ، تجزیه میکروبی و تبدیل آن به مواد نفتی و الکل و افزودن مواد تخریب پذیر مثل نشاسته به آنها را از جمله راههای جلوگیری از آلودگی محیط زیست دانست.